İTOKENT HAKKINDA

İtokent Sitesi web sayfalarına hoş geldiniz.

Sitemiz Sn. Ekrem DEMİRTAŞ ve İzmir Ticaret Odası üyelerinin girişimiyle 1991 yılında Urla’da kurulmuştur. 710 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilen İtokent İzmir’in en büyük, Türkiye’nin ise üçüncü büyük sitesidir. İki ayrı blokta toplam 246 müstakil villa bulunmaktadır.

Üyelerimiz tarafından kuruluş yıllarında daha çok yaz aylarında kullanılmaktayken, İtokent yıllar içerisinde güçlü altyapısı ve doğal çevresiyle cazip bir yaşam alanına dönüşmüştür. Bugün, üyelerimizin tamamına yakını İtokent’te tam zamanlı olarak yaşamaktadır.

Sitemizin güvenliği için sınırlarımız kameralı sistemle korunmakta, 24 saat boyunca görev yapan personel ile güvenliği sağlanmakta, yaklaşık 30 idari, teknik ve hizmet personeli ile site hizmetleri tüm gün aksatılmadan sürdürülmektedir.

Üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ortak alanlarımızda kafe, restoran, kuaför ve market hizmet sunmaktadır. Ayrıca, sitemizde üç adet büyük yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol sahaları ve çocuk oyun parkları bulunmaktadır.

Sitemizden İzmir merkeze gitmek isteyen üyelerimiz için hafta içi her gün dört kere, Cumartesi günleri ise bir kere servis hizmeti sunulmaktadır. Servisimiz İtokent – Urla – Konak – Alsancak arasında çalışmaktadır.

Sitemiz gençleri tarafından hazırlanan bu tanıtım sayfalarımızda sitemizi oluşturan evlerimizin, bahçelerin ve ortak alanların fotoğraflarına erişebilir, sosyal ve kültürel etkinlikler hakkında bilgi alabilir, ayrıca yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Üyelerimiz de, bu sayfanın üzerindeki “üye girişi” düğmesini tıklayarak üyeler için hazırlanan sayfalarda gezinti yapabilirler.

En iyi dileklerimle,

Ozan Düzalan
Yönetim Kurulu Başkanı