İtokent Söyleşileri’nde neler olacak?

Sitemiz yeni Yönetim Kurulu birkaç ay önce, sitemizde bundan sonra gerçekleştirilecek sosyal ve kültürel çalışmaların eşgüdümünü sağlamak üzere bir Sosyal Komite kurulması kararı aldı. Bu görevin üstlenilmesiyle birlikte Komite’deki arkadaşlarımızla hemen Turunç Kafe’de bir araya geldik ve çalışmaya başladık. Amacımız, sitemizde yaşayan komşularımız arasındaki ilişkileri geliştirmeye yönelik etkinlikler düzenlemekti. Nitekim ilk etkinliğimiz 23 Nisan Çocuk Şenliği oldu. Komite üyesi arkadaşlarımızın ve özellikle gençlerimizin etkin çalışması sonucunda Çocuk Şenliğimiz geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlandı.

Bir diğer önemli hedefimiz belirli aralıklarla değişik konularda önemli konukları davet edip sohbet toplantıları başlatmaktı. İlk konumuzu Komitemiz üyelerinden Prof. Dr. Cem Güner belirledi. Sağlık konuları hepimizi yakından ilgilendirdiğinden güncel bir konu olarak Yaşlılarda Alzheimer ve Parkinson Hastalığı konusunu anlatmak üzere Uzman Doktor Egemen Vardarlı 2 Mayıs Perşembe günü konuğumuz oldu. Dr. Vardarlı’nın konuşması ilgiyle izlendi; sohbete katılan üyelerimizin sorularıyla konu enine boyuna ele alındı.

Sosyal Komite olarak bundan sonra da bu tür çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Yaz aylarında da yaza özel farklı sosyal etkinlikler düzenlemeyi öngörüyoruz. Yıl içerisinde yapmayı planladığımız çalışmalarla ilgili olarak hazırladığımız etkinlikler programını Mart ayında tüm üyelerimizle paylaşmıştık. Bu duyuru metnine yeni web sitemizin Duyurular başlığından erişebilirsiniz.

Çalışmalarımıza başlarken gündeme gelen konulardan biri de sitemizin web sitesinin yenilenmesiydi. Uzun yıllardır güncellenmeyen web sitemizi, İzmir’deki bir bilişim firmasından da destek alarak yeniden tasarladık ve geçtiğimiz günlerde yayına aldık. Yeni sitemizi beğeneceğinizi umuyoruz.

“Söyleşiler” de işte bu web sitesindeki başlıklardan biri. Bu başlıkla amacımız, edebiyata meraklı olan gençlerimizin değişik konularda site sakinleri ile yapacakları söyleşileri yayınlamaktır.

Biliyorsunuz, İtokent’te değişik alanlarda önemli görevler üstlenmiş kişiler, iş insanları, sivil toplum kuruluşları mensupları, başta tıp, mühendislik, mimarlık ve eğitim olmak üzere farklı mesleklerde isim yapmış kişiler yaşamaktadır. Gençlerimizin ilgi duyacakları komşularımızla, yine ilgi duyacakları konularda sohbetler yapmalarını ve bu sohbetleri yayına hazırlayıp bu sayfalarda bizlerle paylaşmalarını arzu ediyoruz.

Söyleşiler alt başlığının ilk söyleşisi olarak bu düşüncemizi sizlerle paylaşmak istedik. Söyleşiler’e yazıları ve röportajları ile katkıda bulunmayı arzu eden gençlerimizi “göreve” davet ediyoruz. Bu konuda istekli olan gençler dilerlerse bu metnin altına not yazarak, dilerlerse de Sosyal Komite ile temasa geçerek daha ayrıntılı bilgi alabilirler.

Sosyal Komite olarak “elini taşın altına sokmak isteyecek” gençlerimize her türlü desteği sağlayacağımıza söz veriyoruz.

En iyi dileklerimizle,

İtokent Sosyal Komite

YORUM YAP

  Subscribe  
Bildir